piątek, 1 lutego 2019

Popplet w edukacji

Podczas zajęć innowacji pedagogicznej "Patriotyzm jutra" uczniowie wykonali mapy myśli na temat powstania warszawskiego w aplikacji http://popplet.com/. Dzieci zdołały wykonać swoje prace pod moim kierunkiem na jednej godzinie lekcyjnej (klasa 8a). Jak Wam się podoba wykorzystanie narzędzi technologiczno informacyjno komputerowych (TIK) na zajęciach historii?

Narzędzie popplet służy do tworzenia map myśli. Można go używać zarówno w domu, jak i w szkole. Popplet pomaga uczniom myśleć i uczyć się wizualnie. Uczniowie mogą uchwycić fakty, myśli i obrazy i nauczyć się tworzyć relacje między nimi. świetnie nadaje się do pracy podczas lekcji historii i j. polskiego.

Działanie aplikacji jest proste oraz intuicyjne. Aplikacja jest darmowa. Jednak aby jej używać w sposób zadawalający należy się zarejestrować. Mam wtedy dostęp do wielu cennych opcji.

Możliwe jest też stworzenie mapy myśli bez rejestracji naciskając "Try it on" (http://popplet.com/app/#/demo). Przy tej opcji mamy kilka ograniczeń, np. nie możemy udostępniać map myśli przez opcję "share". Można temu zaradzić. Jak się okazuję wyeksportowanie pliku przy użyciu opcji "export" nie jest takie trudne. Zapisujemy mapę w wybranym rozszerzeniu i wysyłamy w sposób klasyczny za pomocą poczty internetowej. 

Przykład mapy stworzonej przez uczniów 8 klasy:
http://popplet.com/app/#/5099212

Mapa myśli mojego autorstwa



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz